Filozofie

Na počátku byl jednoduchý cíl. Nabídnout zákazníkům, aby si v restauracích, barech, kavárnách i jinde mohli objednat kvalitní ledový čaj. Vařený tradičním způsobem, z poctivých surovin bez jakýchkoliv náhražek, konzervantů, chemie. A to za přijatelnou cenu.

Tak prostě vzniklo „SENZU“.

O našich čajích a surovinách

Čaje ... Na výrobu ledových čajů používáme jen nejkvalitnější čaje se zaručeným místem původu. Velmi dlouho trvalo vybrat ten správný druh, který přesně ladí s chutí doplňkového koření či bylin.

Ovoce ... Pro přípravu našich limonád používáme rozmanité druhy ovoce. Úzce spolupracujeme s přímými dodavateli, kteří ručí za to, že ovoce pochází, odkud má, a že je správně dopraveno do výroby v čerstvém stavu.

Koření a Byliny ... Další důležitou součástí našich nápojů jsou po čajích a ovoci různá koření a bylinky. Zde stojí za zmínku, že například kardamom patří spolu se šafránem mezi tři nejdražší koření světa a Vy máte tu možnost je díky našim produktům ochutnat v čisté formě klasických výluhů, ne extraktů či náhražek.

Slazení a kyselení ... Abychom vyrobili moderní nápoj, jak jsme si předsevzali, je třeba jej ještě osladit a okyselit. Ke slazení téměř výhradně používáme přírodní třtinový cukr, který má výraznou chuť, a tak je možné ho používat méně, než by se použilo jiných, bílých cukrů. O kyselost se nám starají čerstvé citrusové šťávy (limetka, citron, pomeranč).

illustration #1
illustration #2

Historie společnosti SENZU DRINKS

JARO 2014

Idea ... To hlavní jsme věděli: jak a z čeho vařit. Ale jaká forma v sobě spojí všechny náročné požadavky, to byla první otázka, na kterou jsme museli odpovědět, abychom mohli pokračovat.

Možností byla varianta klasického baleného nápoje, ale při podmínce, že budeme vyrábět pouze špičkový nápoj ze špičkových surovin, byla cílová cena tak vysoká, že produkt by byl téměř neprodejný.

Abychom zachovali a udrželi všechny kvalitativní parametry, rozhodli jsme se pro koncentrovanou formu nápojů. Nejenže jsme dokázali dostat se do standardního cenového pásma, ale nápoj ve formě koncentrátu v sobě „nese“ časové a provozní benefity pro provozovatele stravovacích zařízení.

PODZIM 2014

Vývoj ... Další půlrok jsme vařili a vařili čaje, postupovali jsme krok za krokem, ladili chutě, ochutnávali a byli nespokojeni a tak pořád dokola. Ale uspěli jsme. Nakonec jsme vyrobili produkty takové, jaké je dnes můžete ochutnat, ve standardech a kvalitě, za které ručíme.

JARO 2015

Zahájili jsme prodeje ... Prémiové sirupy na výrobu ledových čajů z těch nejlepších surovin, vařené klasickým způsobem, bez náhražek, konzervantů, chemie, bez alergenů, vhodné pro vegetariány a vegany. S nízkým obsahem cukru ve srovnání s konkurenčními nápoji. Jde o funkční nápoje, s obsahem kofeinu a účinnými látkami, které díky dodržení výrobních postupů v nápoji zůstávají zachovány.

A nakonec jde i o originalitu. Jak z pohledu výroby, kdy vaříme v malých dávkách, ručně stáčíme a lahvujeme, tak z pohledu přípravy, kdy je výsledný nápoj čerstvě připraven a tím je jedinečný. Samozřejmě při dodržení standardu v chuti a kvalitě.

PODZIM 2015

Zrození limonád ... Během letní sezóny jsme se nenechali jen opájet zájmem a chválou na naše ledové čaje, ale pozorně jsme naslouchali našim zákazníkům. Zadání bylo jasné: Vyrobte nám koncentráty na výrobu čerstvých limonád, které by vhodně doplnily řadu čajů. Opět jsme se dali do vývoje, testování chutí a shánění surovin a na konci byly tři vítězné Gracie „červená“, „zázvorová“ a „oranžová“. Doufáme, že Vám budou chutnat a že oceníte jejich chuť, ten nejvyšší kvalitativní standard.

JARO 2016

Mixologie ... Již delší dobu jsme věděli, že se naše produkty dají použít jako základ míchaných drinků, ale nechtěli jsme nic uspěchat. Ve spolupráci s naším ambasadorem v oblasti mixologie (Petrem Švandou z Českobudějovického Flek baru) vznikly úžasné koktejly, které jsou jedinečné a nezaměnitelné. Jedná se o drinky zcela nových a odlišných chutí jak v alkoholické, tak v nealkoholické podobě.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace